Program je započeo 06.09.2024. predstavljanjem Monografije 660 godina od  prvog spomena imena Soljani  SZOLJANI – 1364., nastupima kulturno umjetničkih društava: KUD Slavonija Soljani, Slovački KUD “Ondrej Pekar” Soljani i dječja folklorna skupina. Uslijedila je likovna izložba na temu Šuma, Studva, selo Soljani i Zvizdan grad utvrda, te glazbeni program uz TS Romantičari.

7. rujna 2024. godine održana je Likovna kolonija „Vrbanjica“ u centru Vrbanje.

U nedjelju 8. rujna održana je predstava “Ocat i sin” hit komedija Zlatan Zuhrić Zuhra i Tin Sedlar u domu kulture u Vrbanji.

U organizaciji udruge EASTPOINT” Strošinci taj vikend održan je AIRSOFT međunarodni susret igrača na izletištu Zvjezdangrad.

U srijedu 11. rujna 2024. godine održan je odličan koncert poznatog pjevača Joško Čagalj JOLE u centru Vrbanje, nakon koncerta uslijedio je nastup tamburaškog sastava Stipa & banda sviračka.

U nedjelju 10.09.2023. u Strošincima svečanu  svetu  misu za sve mještane Općine Vrbanja služio je  vlč. Marko Mikić  u crkvi Preobraženja Gospodinova.

U Strošincima je obilježen Dan hrvatskih branitelja u organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata- polaganjem vijenaca kod križa domovinske zahvalnosti u Strošincima.

Isti dan je održano natjecanje u kuhanju čobanca u organizaciji LU Sokol Soljani na lovačkoj kući u Soljanima uz pratnju tamburaša TS Romantičari.

I ovom prigodom zahvaljujemo se svim Udrugama i mještanima što zajedno s nama sudjeluju u organizaciju i proslavi Dana naše zajedničke – Općine Vrbanja!

Suorganizatori programa su Općina Vrbanja i Turistička zajednica područja Spačvanska šuma.