Da uknjižiti bodove prije početka utakmice nije dobro učiniti, pokazala je utakmica između NK Slavonije i NK Posavca (Posavski Podgajci), koja je odigrana 25. travnja u Soljanima u sklopu 14. kola 2. ŽNL Vukovarsko-srijemske županije. Iako su gosti, uz Račinovčane, jedina momčad koja je ove sezone uspjela pobijediti Soljane (3:2), tri boda su bila na kontu domaćina i prije početka utakmice. To se vidjelo i po pristupu utakmici. Utakmicu su loše počele obje momčadi, ali se na odmor ipak otišlo s prednošću domaćina od 1:0. Gol je postigao Krunoslav Lešić. U nastavku susreta igrači Slavonije su golovima Kreše Kopčalića i Vedrana Ugljarevića povećali prednost na 3:0 i tada se činilo da neće biti neizvjesnosti oko konačnog pobjednika. Suci su čudnim odlukama utjecali na veći dio drugog poluvremena. Pri rezultatu 2:0, poništen je pogodak gostima zbog dosuđenog zaleđa, koje je bilo u manju ruku sumnjivo. Zatim je nakon prvog gola za goste, igrač Posavca preoštrom odlukom suca dobio izravni crveni karton zbog prigovora. Mnogobroji nedosuđeni prekršaji s obje strane isprovocirale su i gledatelje i igrače. No, ni igrač manje nije previše utjecao na ravnopravnost na terenu, jer su gosti bili izgledniji u šansama od igrača NK Slavonije. Ubrzo su postigli i svoj drugi gol, i samim time završnicu susreta činili zanimljivom. No, do kraja  nekoliko prilika domaćina i gostiju nije realizirano, pa je utakmica završena konačnim rezultatom 3:2 za Slavoniju.

Četiri  kola prije kraja, Soljanci i dalje imaju četiri boda zaostatka za Drenovčanima, koji su na svom terenu nadjačali Slogu iz Štitara 3:0. Utakmica nije odigrana do kraja, jer su igrači Sloge, nezadovoljni sudačkim odlukama, napustili teren prije kraja susreta.