SRIJEDA, 29. svibnja – U radnoj posjeti Općini Vrbanja u srijedu su bili  vukovarsko-srijemski Župan Božo Galić i njegovi zamjenici Željko Cirba i Zdravko Kelić.
Tom prigodom posjetili su prvo Strošince. Župan je otvorio, a strošinački svećenik Vinko Dubravac posvetio, početak radova na izgradnji novih klupskih prostorija nogometnog kluba “Srijemac”.
Poslije Strošinca, delegacija je posjetila Soljane, gdje ih je ugostio slovački KUD “Andrija Pekar”. Raspravljalo se o radu udruge, planovima i mogućnostima kandidiranja za financijska sredstva iz Županije. Nakon toga, posjećen je i renovirani objekt lovačko-ribičkog doma u sklopu kojeg će biti i novi ured Hrvatske pošte, a koji je financiran u potpunosti iz općinskog proračuna.
Nakon obilaska Strošinaca i Soljana, posjećeno je i općinsko sjedište – Vrbanja, u kojem je priređen domjenak i druženje s mještanima.