Poštovani mještani Općine Vrbanja, proslijeđujemo Vam dopis Pučkog otvorenog učilišta “Andragog” Županja sa smjernicama za upis grupa osnovnog obrazovanja odraslih.

“Poštovani,

dostavljam Vam ukratko smjernice za upis grupe osnovnog obrazovanja odraslih. Kako i sami znate, jedna od bitnih strategija razvoja našeg područja je podizanje razine obrazovne strukture stanovništva i bitno je naglasiti da je program besplatan i financiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Program je namijenjen osobama koje nemaju završenu osnovnu školu u dobi do 15 do 55 godina, koji nakon završetka osnovnog obrzovanja odraslih imaju pravo i na završetak nekih od jednostavnijih osposobljavanja. Tako se osobama koje do sada nisu imale završenu osnovnu školu otvara pristup novim mogućnostima, te postaju socijalno uključeniji, a također im se povećava i mogućnost zapošljavanja.

Cilj samog programa je poboljšati obrazovnu strukturu Republike Hrvatske te omogućiti odraslim osobama daljnje usmjeravanje i stjecanje potrebnih kvalifikacija.

Dokumentacija potrebna za upis: domovnica, rodni list, kopija osobne iskaznice, svjedodžba zadnjeg završenog razreda osnovne škole.

Molimo Vas da se zainteresirane osobe upute na adresu:

Pučko otvoreno učilište “Andragog” Županja, Strossmayerova 9

Kontakt telefon: 032/831-854, 099/2232-070″

Za PUO Andragog

Sanda Gale