Na poziv Ivice Sepa, načelnika Općine Vrbanja, a prema već ustaljenoj praksi posjete predstavnika Vukovarsko-srijemske županije jedinicama lokalne samouprave te upoznavanja s njihovim radom i problemima koje imaju, Božo Galić, vukovarsko-srijemski župan , zajedno sa suradnicima, posjetio je danas Općinu Vrbanja, i tom prigodom održan je radni sastanak s načelnikom Sepom i njegovim suradnicima.

Razgovarali su dosadašnjim aktivnostima na području općine kako i o budućim projektima, kao što su:

  • Izmjene i dopune Prostornog plana uređenja Općine Vrbanja, te rješavanje imovinsko-pravnih odnosa unutar građevinskog područja
  • Vodoopskrba i odvodnja na području Općine Vrbanja – Priključci na vodu, novi bunar, projektna dokumentacija i izvedba radova za produženje mreže, projekti za odvodnju
  • Infrastruktura Osnovne škole u Vrbanji
  • Uređenje kanalske mreže
  • Obnova cesta, stajališta i parkirališta na području Općine Vrbanja.

Uz župana Galića, sastanku su nazočili i:  Željko Cirba, zamjenik župana,  Zdenko Podolar, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, Andrija Matić, pročelnik Upravnog odjela za poljoprivredu, šumarstvo i ruralni razvoj, doc.dr.sc. Jadranka Mustapić Karlić, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i šport, Silvana Tvrz, pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša, Pavica Filkovac, ravnateljica Zavoda za prostorno uređenjeDražen Milinković, ,predsjednik Uprave Vinkovačkog vodovoda i kanalizacije, Mirjana Šota, voditeljica Hrvatske vode VGO za srednju i donju Savu  VGI za mali sliv “Biđ-Bosut” Vinkovci,Željko Galić, ravnatelj Županijske uprave za ceste.