Kako je i najavljivano u prethodnim sastancima predstavnika Općine Vrbanja i Ministarstva poljoprivrede, na e-Savjetovanje objavljen je PROGRAM KOMPENZACIJSKE MJERE POTPORE DEPOPULIRANIM PODRUČJIMA ZA 2024. GODINU.

Cilj Programa je poljoprivrednicima u područjima koja su do 2023. godine bila u statusu područja s prirodnim ili ostalim posebnim ograničenjima u skladu s Pravilnikom o određivanju područja s prirodnim ili ostalim posebnim ograničenjima („Narodne novine“ br. 38/19), a taj su status izgubile od 2023. godine u skladu s Pravilnikom o određivanju područja s prirodnim i ostalim ograničenjima („Narodne novine“ br. 27/23), osigurati kompenzacijsko plaćanje u 2024. godini radi nadoknade gubitka dohotka. Cilj je zadržati održivost poljoprivredne proizvodnje u tim područjima, kao važne gospodarske aktivnosti koja doprinosi očuvanju prirodne i kulturne baštine te tako ublažiti prisutan izražen trend depopulacije u proteklom desetljeću.

Sudjelovanje u savjetovanju moguće je putem slijedeće poveznice:

https://savjetovanja.gov.hr/o-savjetovanjima/sto-su-to-e-savjetovanja-i-kako-se-ukljuciti-1123/1123

Strukturiranje dokumenta (gov.hr)