SOLJANI – 10. rujna u Osnovnoj školi “Josip Kozarac” u Soljanima predstavljena je knjiga “Soljani kroz prošlost” autora Tomislava Lunke, pedagoga u osnovnoj školi u Soljanima.

Prof. Lunka je već objavljivao razne priče o prošlosti Soljana, a ova knjiga je prvi opsežniji istraživački rad o Soljanima. Knjiga je podijeljena u 14 poglavlja, a obuhvaćeno je razdoblje o pretpovijesti do II. Svjetskog rata. Prezentaciji knjige nazočili su brojni stanovnici Soljana i okolnih sela, a svoje dojmove o knjizi iznijeli su: Ivica Ćosić-Bukvin (pučki pisac i pjesnik iz Vrbanje), vlč. Marko Đidara iz Drenovaca i mr. Vera Erl (bibliotekarski savjetnik i viši predavač na Katedri za knjižničarstvo Sveučilišta J.J. Strossmayera). Na kraju je i sâm autor kratko prošao sadržajem knjige i zahvalio svima koji su doprinijeli da ova knjiga ugleda svjetlo dana. Poslije prezentacije upriličen je domjenak uz svirku tamburaša.