Predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović u okviru svog posjeta Cvelferiji posjetila je i Općinu Vrbanja. Posjet je započela sastankom u vijećnici općine Gunja gdje je Predsjednicu Republike o obnovi na tom području izvijestila ministrica graditeljstva i prostornog uređenja Anka Mrak Taritaš. Na sastanku su bili nazočni  načelnici stradalih općina te vukovarsko-srijemski župan Božo Galić. Nakon toga obišla je poplavljena mjesta u sklopu kojih je bila i u Strošincima gdje je posjetila obnovljenu osnovnu školu. Predsjednicu je dočekao i pozdravio Načelnik Općine Vrbanja Ivica Sep, mnogi gosti te mještani Strošinaca koji su u velikom broju došli pozdraviti Predsjednicu, između ostalih najmlađi i najstariji Strošinčan.
“Vidim promjene u odnosu na vrijeme od prije nekoliko mjeseci kada smo bili ovdje. Međutim, vide se i problemi i da ljudi nemaju posla. Ovo je područje i prije poplava bilo nerazvijeno tako da je potrebno daljnje ulaganje kako bi se poslovi pokrenuli”, rekla je predsjednica Grabar Kitarović.

Fotografija: Foto studio“Fabo“