DRENOVCI – U prostorijama Općinske narodne knjižnice u Drenovcima, 21. prosinca 2010. godine s početkom u 12,00 sati, održana je osnivačka skupština LAG-a “Šumanovci”.

Koordinacije koje su odžavane proteklih godinu dana, na kojima su sudjelovali dužnosnici općina Vrbanja, Gunja, Drenovci, Bošnjaci i Grada Županje, kao i predstavnici civilnog i gospodarstvenog sektora ovoga područja, rezultirale su konačnim udruživanjem u LAG područje. Skupštini je nazočilo 43 skupštinara-osnivača, kao i gosti:  Ivan Ciprijan (viši stručni savjetnik za LEADER pristup i ruralnu mrežu iz Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja), Silvana Tvrz (pročelnica Upravnog odjela za prostorno uređenje, gradnju i zaštitu okoliša VSŽ), Ivica Klem (načelnik općine Nijemci) i Tomislav Panenić (predsjednik LAG-a „Srijem“).

Na Skupštini je izabran predsjednik LAG-a i članovi Upravnog odbora. Za predsjednika je jednoglasno izabran Andrija Juzbašić, načelnik općine Bošnjaci, a u članove upravnog odbora:

Predsjednik LAG-a – Andrija Juzbašić (načelnik općine Bošnjaci)
Ivica Brkić (općina Bošnjaci)
Terezija Plavšić (općina Bošnjaci)
Ivan Šimić (Grad Županja)
Mihaela Živković (Grad Županja)
Rudi Štekl (Grad Županja)
Ivica Sep (načelnik općine Vrbanja)
Verica Lazar (općina Vrbanja)
Zlatko Fruk (općina Vrbanja)
Jakša Šestić (načelnik općine Drenovci)
Antonija Damjanović (općina Drenovci)
Stjepan Abramović (općina Drenovci)
Vladimir Crnov (načelnik općine Gunja)
Brigita Potocki (općina Gunja)
Dražen Tomić (općina Gunja)