REPUBLIKA  HRVATSKA

OPĆINSKI NAČELNIK

KLASA : 061-01/22-01/708

URBROJ : 2196-31-02-1-22-1
Vrbanja, 12. srpnja 2022. godine.

Na temelju članka 6. Odluke o dodjeli javnih priznanja Općine Vrbanja (“Službeni vjesnik Vukovarsko-srijemske županije“ br. 5/16), Općinski načelnik Općine Vrbanja objavljuje

J A V N I  P O Z I V
ZA PODNOŠENJE PRIJEDLOGA ZA DODJELU
JAVNIH PRIZNANJA OPĆINE VRBANJA

Predmet javnog poziva: Podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja Općine Vrbanja
za 2022. godinu.

Javna priznanja Općine Vrbanja su:

a) Nagrada Općine Vrbanja

b) Plaketa Općine Vrbanja

c) Povelja počasnog građanina Općine Vrbanja

d) Zahvalnica

Nagrada Općine Vrbanja dodjeljuje se fizičkim i pravnim osobama, za osobite uspjehe u razvoju društvenih odnosa i unapređenje gospodarstva, obrazovanja i znanosti, kulture, športa, zdravstva i socijalne skrbi od posebnog značaja za Općinu. Nagrada Općine Vrbanja sastoji se od pisane povelje i novčane nagrade u neto iznosu od 2.500,00 kuna. U jednoj godini mogu se dodijeliti sveukupno dvije Nagrade Općine Vrbanja.

Plaketa Općine Vrbanja dodjeljuje se pravnim i fizičkim osobama, za uspjehe postignute u razvoju društvenih odnosa i gospodarstva, obrazovanja i znanosti, kulture, športa, zdravstva i socijalne skrbi. Plaketa Općine Vrbanja sastoji se od pisane povelje i novčane nagrade u neto iznosu od 1.000,00 kuna. U jednoj godini mogu se dodijeliti sveukupno do pet Plaketa Općine Vrbanja.

Počasnim građaninom Općine Vrbanja može se proglasiti građanin Republike Hrvatske ili druge države, koji je svojim radom, znanstvenim ili političkim djelovanjem značajno pridonio napretku i ugledu Općine, ostvarivanju i razvoju demokracije u Republici Hrvatskoj ili u svijetu, mira u svijetu i napretku čovječanstva, uz uvjet da nema prebivalište na području Općine.

Zahvalnica Općine Vrbanja je javno priznanje koje se dodjeljuje fizičkim i pravnim osobama za donacije i slične aktivnosti, kao i za uspješnu suradnju, te za doprinos razvoju i ugledu Općine Vrbanja.

Priznanja se mogu dodijeliti pravnim i fizičkim osobama.

Svi prijedlozi za dodjelu javnih priznanja moraju biti podneseni u pisanoj formi, s podacima o pravnoj ili fizičkoj osobi koja se predlaže za pojedino javno priznanje te obrazloženjem zasluga. Uz prijedlog predlagatelj prilaže i dokumentaciju kojom obrazlaže svoj prijedlog. Prijedlozi moraju sadržavati i vrstu javnog priznanja te moraju biti potpisani od ovlaštene osobe i ovjereni pečatom, (ukoliko ga predlagatelj ima). Prijedlozi koji nisu podneseni u skladu s odredbama ove Odluke neće se uzeti u razmatranje.

Kriteriji za dodjelu Javnih priznanja su slijedeći:

• Najbolji rezultati postignuti u teorijskom ili praktičnom radu na pojedinom području djelovanja
  • Objavljena, prikazana, izložena, izvedena ili na drugi način prezentirana i nagrađena ostvarenja tijekom protekle godine ili proteklog razdoblja
  • Obilježavanje godišnjica osnutka i djelovanja na način koji promovira Općinu Vrbanja
  • Uživanje ugleda uzornog stručnjaka, djelatnika i voditelja, odnosno uzorne tvrtke, udruge građana i druge pravne osobe.

Isto javno priznanje ne može se dodijeliti jednoj fizičkoj ili pravnoj osobi više puta.

Pravo na predlaganje osoba za dodjelu javnih priznanja Općine imaju članovi Općinsko vijeća, mjesni odbori, građani, udruge građana, političke stranke i druge fizičke i pravne osobe.

Odluku o dodjeli javnih priznanja donosi Općinsko vijeće.

Rok za podnošenje prijedloga: 12. kolovoza 2022. godine.

Prijedlozi se dostavljaju osobno (radnim danom od 7:00 do 15:00 sati) u Jedinstveni
Upravni odjel Općine Vrbanja ili poštom na adresu: Općina Vrbanja, Trg dr. Franje Tuđmana 1. 32254 Vrbanja.

Nepotpuni i nepravodobno prispjeli prijedlozi neće se razmatrati.

Općinski načelnik

Velimir Redl