Temeljem Zakona o zaštiti i spašavanju i trenutnog stanja vodostaja Save, donio sam Odluke o provedbi evakuacija i zbrinjavanja za općine Drenovci, Vrbanja i Bošnjaci te o tome obavijestio načelnike općina.

Isto tako izdajem Apel svima jer je eventualna bujica u slučaju probijanja nasipa pogibeljna te da se stanovništvo mora iseliti jer je voda u tom slučaju brza.

Apelira se na cijelo građanstvo koji su zbog poplava bili primorani napustiti svoje domove, a to su napravili samoinicijativno, da se OBVEZNO JAVE u najbliži Crveni križ – Službu traženja te ostave svoje podatke radi lakšeg pronalaska najbližih.

Ovo se posebno odnosi na građane koji su otišli na područje Republike Bosne i Hercegovine.

ŽUPAN BOŽO GALIĆ, dipl. ing.

– See more at: http://www.vusz.hr/novosti-najave-i-sluzbene-obavijesti/evakuacija-mjestana-iz-opcina-drenovci-vrbanja-i-bosnjaci#sthash.mHpoxvKx.dpuf