Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva objavilo je Javni natječaj za dodjelu potpore za razvoj i proizvodnju opreme za primjenu obnovljivih izvora energije.

Predmet natječaja je dodjela financijskih sredstava Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva u ukupnom iznosu od 4 milijuna kuna, za poticanje razvoja i proizvodnje opreme za primjenu obnovljivih izvora energije.

Potpore su namijenjene poticanju razvoja i proizvodnje opreme za primjenu obnovljivih izvora energije kako bi se uklonile zapreke povećanju konkurentnosti u domaćoj prerađivačkoj industriji u području razvoja i proizvodnje opreme i komponenata za primjenu obnovljivih izvora energije.

Potpore se dodjeljuju za: razvoj malog i srednjeg poduzetništva, regionalni razvoj, istraživanje i razvoj proizvoda, usvajanje i razvoj novih tehnologija, uvođenje sustava kvalitete i usavršavanje kadrova.

Tekst natječaja kao i popratni obrazac se nalazi na stranici Ministarstva, a možete ga preuzeti ovdje.