U organizaciji Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske- podružnica VSŽ, Ogranak općine Vrbanja obilježio je Dan branitelja općine Vrbanja u naselju Strošinci.

Program je započeo svetom misom za poginule, umrle i nestale branitelje općine Vrbanja u crkvi Preobraženja Gospodinova u Strošincima, koju je predvodio mjesni župnik, a potom je svečano otvoren spomenik poginulim,nestalim i umrlim braniteljima, kao i trg Hrvatskih branitelja.

Svečanosti su prisustvovali obitelji poginulih i nestalih branitelja, te predstavnici brojnih braniteljskih udruga iz Vukovarsko-srijemske županije i susjedne Bosne i Hercegovine.

Ispred Vukovarsko-srijemske županije, obilježavanju je sudjelovao izaslanik Župana, pročelnik Andrija Matić, te ispred Općine Vrbanja načelnik Velimir Redl. Zajedno su položili vijenac i zapalili svijeću za sve poginule i nestale hrvatske branitelje.