U Općini Vrbanja radosno iščekivanje Božića započelo je podjelom paketića najmlađima za svetog Nikolu. Nastavljeno je kazališnom predstavom za djecu Kazališne družine Iglu, na kojoj su bili svi učenici razredne nastave sa područja naše Općine.  23.12.2023. organizirano je Adventsko druženje u Vrbanji, te 16.12.2023. u Soljanima u koje su se uključile gotovo sve udruge koje djeluju u Vrbanji i Soljanima.  Uz tamburaše i sve slavonske delicije sav prilog je namijenjen u humanitarne svrhe. Vrijedno je napomenuti da je i Općina uručila 25 bonova za socijalno ugrožene obitelji i isplatila božićnice svim umirovljenicima sa primanjima do 400,00 eura, te korisnicima zajamčene minimalne naknade.  Još jednom se zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u organizaciji brojnih događanja, kao i svim našim mještanima s kojima smo zajedno dočekali najradosniji kršćanski blagdan Božić.

Advent u Općini Vrbanja sufinancirala je Turistička zajednica Vukovarsko-srijemske županije.