U Općini Vrbanja radosno iščekivanje Božića započelo je podjelom paketića najmlađima za svetog Nikolu. Nastavljeno je kazališnom predstavom za djecu DJ Božićnjak Gradskog kazališta Joza Ivakić, na kojoj su bili svi učenici razredne nastave sa područja naše Općine.  U Strošincima je 21.12.2019. organizirano druženje na otvorenom uz kuhano vino, pečene kobasice i tamburaše. U nedjelju 22.12.2019. održan je III. Advent u Vrbanji u koji su se uključile sve udruge koje djeluju u Vrbanji.  Uz tamburaše i sve slavonske delicije sav prilog je namijenjen u humanitarne svrhe. U Soljanima je 23.12.2019. godine također održano druženje, ali zbog lošeg vremena u domu kulture, gdje su također sudjelovale sve udruge koje djeluju u Soljanima.  Božićnim koncertom koji je održan u župnoj crkvi u Vrbanji  i nastupom brojnih crkvenih zborova završeno je božićno vrijeme u Općini Vrbanja. Vrijedno je napomenuti da je i Općina uručila 23 bona za socijalno ugrožene obitelji.  Još jednom se zahaljujemo svima koji su sudjelovali u organizaciji brojnih događanja, kao i svim našim mještanima s kojima smo zajedno dočekali najradosniji kršćanski blagdan Božić.