Dana  10. ožujka 2016. godine, našu župu Preslavnog Imena Marijina u Vrbanji, posjetio je nadbiskup metropolit đakovačko-osječki mons. dr. Đuro Hranić . U njegovoj pratnji bili su i suradnici  prof. dr. sc Luka Marijanović i tajnik gosp. Pavao Mikulčić.

Tijekom vizitacije, Nadbiskup  se sa svojim suradnicima i našim župnikom gosp. Ivom Martinovićem najprije sastao u prostorijama Općine Vrbanja sa predstavnicima Općine, OŠ „M.Š.Gamiršek“ te predstavnicima MUP-a  Policijske postaje Vrbanja.

Nadbiskup je također posjetio  i župnu crkvu sv. Nikole Tavelića u Vrbanji u Kolodvorskoj ulici i kapelicu sv. Josipa Radnika u naselju Spačva, gdje se družio s župljanima. Potom je obišao i kapelicu na groblju u Vrbanji.

Nakon toga, u vjeronaučnoj dvorani sastao se Ekonomskim i Pastoralnim vijećem, roditeljima prvopričesnika i krizmanika, pjevačkim zborom, čitačima i ministrantima.

Cjelodnevni boravak u našoj župi zaključio je koncelebriranom sv. Misom u prepunoj Crkvi Preslavna Imena Marijina.