Dobrovoljno vatrogasno društvo Strošinci proslavilo je u nedjelju 31. listopada 2021. godine u Strošincima 70 godina rada. Nakon svečane povorke i svete mise održana je svečana sjednica na kojoj su dodijeljena priznanja. Mnogobrojne goste i uzvanike pozdravio je predsjednik DVD-a Pavle Vidaković. Okupljenima je se obratio i načelnik Općine Vrbanja Velimir Redl.

Tom prigodom predsjednik Općinskog vijeća Općine Vrbanja Zlatko Balta uručio je predsjedniku DVD-a Strošinci Plaketu Općine Vrbanja koja je dodijeljena Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Strošinci, za obilježavanje 70 godina postojanja i rada.

Rad društva započeo je davne 1951. godine. DVD Strošinci aktivno djeluje na području sela i Općine Vrbanja.

DVD trenutno broji 37 odraslih članova te 20 mladih članova i djece. Sudjeluju u svim društvenim

aktivnostima našeg sela promovirajući Vatrogastvo kao jednu od najhumanijih djelatnosti.

Kako bi što bolje napredovali, svoj rad obogaćuju zajedničkim vatrogasnim vježbama s

drugim društvima.